تبلیغات
جوانان بی ادعا - آتش بس ، آری ، اما...
سه شنبه 24 شهریور 1388

آتش بس ، آری ، اما...

   نوشته شده توسط: علی نظری    

طبق عادت پس از هر تغر ـ حقق ا ساختگ ـ در سطح محافل رسم فلسطن از گروه جدد ا متجدد همان اظهارات و درخواستها شنده م شود که سلف آنها بر زبان جار م کردند. اعلام آتش بس، توقف مقاومت، انسجام و اتحاد، حاکمت قانون، منافع مل، کنترل هرج و مرج و تسهل امور فلسطنان و غره همان بهانه ها است که در گذشته نز بارها و بارها مطرح شده است. دستاوزها هم همانها است که در گذشته مطرح م شد. برا اجرا ان خواسته ها هم فراخوانها و تحرکات گسترده ا جهت برگزار مذاکرات داخل، تقوت وحدت مل، تحقق مشارکت همگان در تصمم گرها، توافق بر سر روش مقاومت و رنگ، مزان و زمان آن صورت م گرد و با نامها براق و واکس زده به مردم تحول داده م شود.

قناً توجهات که برا تأکد بر آتش بس ا مذاکره از آنها استفاده م شود، مطالبات مهم فلسطنان محسوب م شوند و حت شاد در رأس خواسته ها آنان از تشکلات خودگردان باشد و نبود آنها نگران دائم ملت را سبب م شود.

اما پرسش ان است که ان درخواستها چرا به ان صورت مطرح م شود و چرا به آتش بس مورد ناز فلسطنان ربط داده م شود؟ آا انتفاضه و مقاومت موجب از بن رفتن آرامش و آتش بس شده است تا از آنها به عنوان بهانه برا برقرار آرامش و اعلام آتش بس و توقف کامل مقاومت استفاده شود؟!

آا ان امور پش از انتفاضه و آغاز عملات مقاومت و آنگاه که تشکلات خودگردان در اوج اقتدار بود! کاملاً برقرار بود؟ برا مثال آا در آن روزها که سراب سازش در اوج خودنما بود، وحدت مل که امروز به من مقاومت

مبارک به ان صورت زبا مشاهده م شود، وجود داشت؟!

پرشها زاد در زمنه علل ان همه پافشار برا برقرار آرامش و توقف مقاومت مطرح م شود. انگار آتش بس تنها راه دستاب به آزاد است و مقاومت و دفاع از خود، مشکل و مانع رسدن به آن است و نه اشغالگران!

ما نز به نوبه خود بر ضرورت عمل شدن ان شعارها برا بهره گر همه فلسطنان از نتاج آن تأکد م کنم و برا تحقق ان شعارها با اعلام آتش بس موافقم، اما نه آن آتش بس که هدفش توقف مقاومت و خدمت به اشغالگران صهونست جهت نجات آنان از بن بستها متعدد و کمر شکن که مقاومت برا آنان خلق کرده است، بلکه نوع دگر از آتش بس و در مسر دگر؛ زرا چنن آتش بس تنها به ادامه ورانها و جناتها م انجامد و تنها امتازده ها ب حساب و کتاب از آن م ماند و بس. اگر آتش بس حقق برقرار شود، در آن صورت ما فرصت بسار خوب جهت تحقق آن شعارها مهم خواهم داشت.

 

کدام آتش بس؟

ان آتش بس را تشکلات خودگردان باد برقرار کند. ان تشکلات باد در روش فعالت خود تجدد نظر کند. ما خواهان توقف درگرها و رقابتها مخرب ساس ورانگر هستم که هرچه فلسطن و فلسطن است را نابود م کند. آتش بس که بتوانم در ساه آن ارزاب درست از مزان موفقت راه که در پش گرفته شده است، داشته باشم و تحقق کنم که آن وعده ها توخال چه دستاورد برا ما داشته است؟؟

آتش بس که در ساه آن بتوانم بفهمم با ادامه ان راه به کجا م روم و اگر حد و مرز دارد، کجاست؟

آتش بس که از طرق آن انسجام حکومت را به وسله سامانده امور تقوت کنم تا به سبب آشفتگ و هرج و مرج، در بحرانها پ در پ گرفتار نشوم!!!

آتش بس مان رقبان که بر سر کرسها ا بر سر انعقاد پمانها و تهه طرحها با صهونستها از کدگر سبقت م گرند!!

ما خواهان توقف ان راه هستم تا آنکه نقصها نهادها موجود را بر طرف کنم نه بر سر تصاحب مقامها با هم بجنگم. ما خواستار آتش بس هستم که در ساه آن بتوانم مؤسسات و نقش آنها را تقوت کنم نه انکه از آنها فقط برا دستاب به مطامع گروه خاص بهره بگرم.

از تشکلات خودگردان آتش بس م خواهم تا در ساه آن هرج و مرج ورانگر را که در درون ارگانها و وجود مسئولان و رهبران مؤسسات رسم رشه دوانده است، کنترل کنم و دگر شاهد آن نباشم که عضو مجلس قانونگذار مخفانه برا امضا طرح که در آن هچ ک از اصول و مباد ملت که او را انتخاب کرده، رعات نشده است از وطن خارج شود ا رفتن اعضا کمته ها اجرا ا اعضا هأت نماندگ مذاکرات ا مسئول پرونده ها مهم مانند پرونده قدس و پناهندگان برا امضا توافقات با طرفها صهونست به بهانه آنکه موضع غر رسم است، محدود گردد.

 از تشکلات کنون آتش بس انتظار دارم تا در ساه آن بتوانم حاکمت قانون و احترام به دادگاه و احکام قضا را عمل کنم تا آنکه دگر مخالفت ا نادده گرفتن تصممات و احکام دوان عال موجود ـ آنگونه که در مسئله زندانان ساس مشاهده م شود ـ ا طولان کردن روند بررس پرونده ها آنگونه که در مسئله توقف اموال مؤسسات که تمان و فقرا را در پناه خود دارند، اتفاق افتاد، مشاهده نشود ا دگر گسترش فساد ا باندبازها را شاهد نباشم و و و.

ما از حاکمت کنون آتش بس م خواهم که در ساه آن ملت از ماهت حقق و  پنهان کسان آگاه شود که از آغاز انتفاضه تاکنون از طرق شبکه ها ماهواره ا قهرمان معرف م شدند و اکنون مشخص شده است که پش از انتفاضه فعالتها خود را در زمنه تهه طرحها که در آنها اصول و مقدسات ملت نادده گرفته شده است، آغاز کرده بودند.

 آتش بس که در ساه آن ملت به عدالت و مساوات دست ابد و از مظاهر و رفتارها غر قانون نجات پدا کند. آتش بس که در ساه آن زندگ شرافتمندانه ملت تأمن شود و مجبور نباشد برا لغو توقف پول نان همان روز توقف به خابانها برزد و تظاهرات کند.

 ما باد آتش بس را از ان تشکلات بخواهم، نه از مقاومت که وحدت و شرافت ملت را حفظ و از سرزمن، خانه و کودکانش دفاع کرد و عوامل پادار و دستاب به حداقل ک زندگ شرافتمندانه را براش آسان کرد و در مقابل دست انداز به اصول ان ملت استاد و همن مقاومت بود که روح تازه در کالبد آرمان فلسطن دمد و کرامت فلسطنان را به آنان باز گرداند و به دشمنان فهماند که نم توانند حضور و حقوق ان ملت را نادده بگرند.

ما همراه مقاومت به گفت و گوها جد و راهبرد ناز دارم که بر اساس منافع مل تعن شده در اصول مورد توافق همه فلسطنان، تجل افته باشد. همان منافع مل که پاان اشغالگر و همه شاخ و برگها آن مانند شهرک ساز، ساخت دوار حال و تجاوزات هم جزو آن است تا آنکه آزاد، استقلال، رها اسران و بازگشت پناهندگان و پاک شدن مقدسات از لوث وجود اشغالگران تحقق ابد. گفت و گوها که مقدمه ا برا تهه برنامه ا جامع و متفق عله باشد که اساس آن تأکد بر حق ملت فلسطن در دفاع از خود و مقاومت در برابر اشغالگران باشد؛ نه گفت و گو که مانور و تاکتک بش نباشد و هدف از آن تنها اجرا شدن توطئه ها و دور زدن خواسته ها اساس ملت باشد. مذاکرات که برنامه ها آن فقط و فقط فلسطن باشد و هچ گونه شائبه خارج در آن دده نشود.

چنن آتش بس و چنن گفت و گو حرکت ما را در مسر درست تضمن می کند


محمدحسین
سه شنبه 24 شهریور 1388 06:32 بعد از ظهر
سلام
ای کاش در مورد روز قدس هم می نوشتین.
حامد
سه شنبه 24 شهریور 1388 06:31 بعد از ظهر
همه با هم بخاطر مردم ظلم دیده فلسطین در راهپیمایی روز قدس شرکت خواهیم کرد.
از مطالب خوبتان ممنون.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.